SKN Mobile Applications Developers

Koło naukowe działające na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersetu Technologicznego w Szczecinie przy Katedrze Architektury Komputerów i Telekomunikacji.

SKN Mobile Applications Developers

jest kołem naukowym działającym na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersetu Technologicznego w Szczecinie przy Katedrze Architektury Komputerów i Telekomunikacji.

Do celów Koła należą w szczególności:

• Pobudzanie zainteresowań naukowych wśród studentów.
  • Propagowanie, zagłębianie oraz dzielnie się wiedzą z zakresu programowania aplikacji mobilnych w szczególności na system Google Android oraz z wykorzystaniem popularnych protokołów komunikacji bezprzewodowej tj. WiFi,Bluetooth etc.
  • Integracja środowiska studenckiego.
  • Popularyzacji i zachęcanie do programowania aplikacji na urządzenia mobilne wśród społeczności studentów Wydziału Informatyki ZUT.

Cele i zadania Koła realizowane są poprzez:

• Organizację i uczestnictwo w seminariach i spotkaniach naukowych.
  • Prowadzenie działalności popularyzującej oraz organizowanie spotkań i dyskusji o tematyce związanej z szeroko pojętym programowaniem aplikacji mobilnych, uwzględniając w szczególności system Google Android.
  • Nawiązywanie współpracy z innymi organizacjami i stowarzyszeniami.
  • Umieszczanie na stronie internetowej Koła wszelkich materiałów zgromadzonych podczas jego działalności, w tym wykładów oraz projektów aplikacji będących własnością Koła w celach edukacyjnych.
  • Wyjazdy na seminaria i konferencje oraz targi branżowe.

Spotkania:

Każdy wtorek godz. 10:15, sala 201 WI2